Yazdığınız mesajlara cevap veya beğeni aldığınızda bildirim gelmesini istiyorsanız lütfen kayıt olun :)

Haberler

Sinop Valisi Kemal Cirit kapatılan yurtların KYK'ya devredildiğini belirtti.

Sinop'ta, FETÖ/PDY’ye yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında, 15 Temmuz sonra aralarında akademisyenlerin de bulunduğu 158 kişinin tutuklandığı açıklandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sıcaklık ölçümlerine göre Sinop'ta bugün hava sıcaklığı 29 derece. Sıcaklık yarın 30 dereceye ulaşacak ve Sinop bu hafta da oldukça sıcak günler geçirecek.

Sinop'ta, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından sutopu takımının kurulduğu açıklandı. 

57 ülkenin katılımıyla gerçekleşen “Çiçek ve Çocuk” temalı Türkiye’nin ilk EXPO’su olma özelliği taşıyan EXPO 2016 Antalya'da gerçekleştiriliyor.

Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) talebi üzerine, Sinop Üniversitesinde görevli 8 dekan görevlerinden istifa etti.

Sinop Üniversitesi senatosu, kamuoyuna yazılı olarak yaptığı duyuruda darbe girişimini şiddetle kınadığını belirtti.

Sinop Valiliği görevinden alınarak merkez valiliğine atanan Yasemin Özata Çetinkaya’nın yerine atama yapıldı. Sinop Valiliği’ne atanan eski Artvin Valisi Kemal Cirit bugün Sinop’a gelerek göreve başladı.

Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya'nın görevden alındığı belirtildi. Vali Çetinkaya'nın eşi Sinop Garnizon Komutan Vekili Albay Temel Çetinkaya'nın da gözaltında olduğu öğrenildi.

Gerze Belediyesi tarafından bir süredir yapımı sürdürülen Büyük Gerze Plajı yapımı sona erdi.
Sinop’un Gerze ilçesinde yapımına başlanmış ve çevre düzenlemesi bitirilen ücretsiz halk plajı hava şartlarının olumsuz gitmesi nedeni ile bir süredir halkın hizmetine açılamamıştı.
Bayram tatilinde plajın eksiklerini tamamlayarak halkın hizmetine sunan Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, “Ramazan Bayramı’ndan sonra çalışmalarımıza tekrar başlayacağız. Vatandaşlarımızın güvenliği için üç adet cankurtaran kulesi, şezlonglar ve ziyaretçilerimizin ihtiyaçlarını temin edebilmeleri için büfe açacağız. Her zaman söylediğim gibi Gerze’yi modern ve marka bir turistik ilçe yapacağız” dedi.

Kaynak: IHA