Yazdığınız mesajlara cevap veya beğeni aldığınızda bildirim gelmesini istiyorsanız lütfen kayıt olun :)

Haberler

Denizlerde avlanma yasağının bitmesiyle birlikte, Sinoplu balıkçılar akşam düzenlenen törenle 'Vira Bismillah' diyerek sezonu açtı.

KYK yurt yerleştirme sonuçları az önce açıklandı. Üniversiteyi kazanan öğrencilerin yapmış olduğu KYK yurt başvuru sonuçları sonuc.kyk.gov.tr adresinde erişime açıldı. KYK yurt sonuçlarını sorgulamak isteyen ilk kez üniversiteye yerleşen öğrencilerin ve ara sınıf öğrencilerini sisteme giriş yaparak KYK sonuçlarını görüntüleyebiliyor.

Tarihi ve doğal güzellikleriyle bir turizm ve eğitim şehri olma yolunda hızla ilerleyen Sinop’ta, ulusal ve uluslararası sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin modern imkanlarla yapılabileceği, ilimizin en büyük ve en kapsamlı yatırımlarından biri olan "Üniversitemiz Spor Kompleksi”ni, Sinop Valisi Kemal CİRİT, Sinop Milletvekili Nazım MAVİŞ, AK Parti Sinop İl Başkanı Ali ÇÖPÇÜ, Sinop İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü GÜNDOĞDU ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Fatih ÖZÇELİK, Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN ile birlikte yerinde incelediler.

Türkiye'nin en mutlu kenti Sinop, 1-4 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek 1.Uluslararası Mutluluk Festivali ile bir ilke imza atıyor. İşte festivalin çok renkli programı...

Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi'ni geçen yıl üniversite kayıt döneminde 1 öğrenci kayıt yaptırırken bu yıl 3 öğrencinin kayıt yaptırdı.

Sinop, dünya sinemasından film gösterimleri, söyleşi ve film atölyesine yer veren Uluslararası Sinopale Film Festivali’ne ev sahipliği yapıyor.

Son yıllarda ardı ardına Türkiye’nin en mutlu şehri unvanını alan Sinop bu sene mutluluğunu bir festival ile taçlandırıyor.

KYK yurtlarında kalmak isteyen öğrenciler, 22 Ağustos 2016 Pazartesi  günü saat 23.59'a kadar başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilecek.

Kayıt işlemleri için çeşitli illerden Sinop’a gelen öğrencileri, otogarda stant açan kayıt görevlileri karşılayıp, kayıt işlemlerinin yapıldığı merkezlere Sinop Üniversitesi'nin  servisleriyle yönlendirecekler.

Sinop Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2016-2017 eğitim-öğretim yılında yeni yerleşkesinde eğitim vermeye başlayacak.