Yazdığınız mesajlara cevap veya beğeni aldığınızda bildirim gelmesini istiyorsanız lütfen kayıt olun :)

Duyurular

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesindeki yurtlara yedek yerleştirmeler başlıyor.

Bu yıl Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesindeki yurtlarda kalmak için toplam 383 bin 538 öğrenci başvurmuş, ilk yerleştirme, 2 Eylül’de yapılmıştı. Bunların içerisinden 162 bin 599 öğrenci yurtlara yerleştirilirken 202 bin 121 öğrenci de yedek sırasına alınmıştı.

Kredi ve Yurtlar Kurumu, bu yıl bir yeniliğe daha imza attı ve ilk kez, ilk yedek yerleştirme tarihlerini de açıkladı. Buna göre ilk yedek yerleştirme 9 Eylül’de, ikinci yedek yerleştirme 17 Eylül’de, üçüncü yedek yerleştirme de 22 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Ayrıca yıl içerisinde hizmete açılacak yeni yurtlara kurumsal internet sitesinden duyuru yapılmak suretiyle yurt başvurusu alınarak öğrenciler yurtlara yerleştirilmeye devam edilecek.

Yedek yerleştirmeler, 22 Eylül’den sonra da belirli aralıklarla devam edecek.

(5-19 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılması zorunludur.)
1 - İkinci öğretim öğrencileri ve okulunu uzatan öğrenciler Türkiye İş Bankası'na Öğrenci numarası ile harç ücretlerini yatıracaklar.
2- obs.sinop.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx linkine tıklayarak sisteme giriş yapın. (Eğer ilk kez giriyorsanız şifrenizi değiştirmenizi ve bilgilerinizi güncellemenizi isteyecek)
3- Soldaki menüden "Ders ve Dönem İşlemleri" üzerine tıklayın.
4- "Ders Kayıt" üzerine tıklayın.
5- Derslerinizi seçtikten sonra, KESİNLEŞTİR butonuna tıklayınız. Seçimleriniz Akademik Danışman Hocalarınızın sisteminde gözükecektir.
6- Akademik Danışmanınızın onayı gerekecek. Akademik Danışmanlarınız kendi sistemleri üzerinden ders kayıtlarını onaylayacaklardır.
NOT : 1. sınıflar; Türk Dili - I, Yabancı Dil - I, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi - I derslerini seçmek zorundadırlar.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 19/08/2016 tarihli ve 73112577-201.02.99-2023-52599 sayılı yazısı ile Üniversitemiz Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı görevinin Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk Alpaslan tarafından vekaleten yürütülmesi uygun görülmüştür.


01/09/2016 tarihinden itibaren EBYS Üniversitemiz web sayfası üzerinden hizmete açılacaktır. Bu tarihten itibaren Üniversitemiz personeli EBYS kullanıcı adına Kurumsal e-Posta adresinde bulunan @sinop.edu.tr  uzantısından önce gelen isim ön ekini ve şifre kısmına T.C. Kimlik numaralarını yazarak sisteme giriş yapabilecektir. Sisteme ilk girişten sonra tüm personelin şifrelerini değiştirmeleri önem arz etmektedir.

Detaylı bilgiye ebys.sinop.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

1. Öncelik Belgesi (Önceliği Olanlar İçin)
Şehit ve gazi çocuğu, (Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak belge)
% 40 ve üzerinde engelli olduğu tespit edilen öğrenciler,( Tam teşekkülü hastaneden alınacak rapor)
Anne ve babası vefat etmiş olanlar,(Bağlı bulunduğunuz Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi)
Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar,(Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünden alınacak belge)
Lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlar,(Darüşşafaka Lisesinden alınacak belge)
Anne ve/veya babası Gençlik ve Spor Bakanlığı (Merkez Teşkilatı) ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda çalışanlar veya Kurumdan emekli olanlar (Kurumdan alacakları onaylı belge)
Milli olmuş Amatör sporcular lisanslı (T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğünden alınacak belge/yazı)
2014-2015 öğretim yılında yükseköğrenim öğrencisi olarak Kurumuza başvuran ve 13.05.2014 tarihinde Manisa Soma maden ocağında meydana gelen kaza nedeniyle babası vefat eden öğrenciler (ilgili Resmi Kurumdan alınacak belge)


2. 4 adet son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf


3. % 40 ve üzeri engelli ebeveyni olanların (Tam teşekküllü hastaneden alınacak rapor)


4. Kayıt, kimlik, yurt ücreti ve depozito ücreti makbuz/ dekontu


5. 18 yaşından küçükler için Kurum internet sayfasından temin edilen ve doldurulan Aile İzin Onay Belgesi


6. Aynı öğretim döneminde yükseköğrenime başlayan kardeşe ait öğrenci belgesi, kayıt tarihinden itibaren bir ay içinde ibraz edilecektir.


7. Verilen süre içinde ilgili yurt müdürlüklerine kayıt yaptırmayan öğrenciler, haklarını kaybedeceklerdir.